
Lezenslessen

Boek van de Maand
Rugzwemmen
Marc ter Horst
Een goed en boeiend geschreven verhaal over je eigen keuzes leren maken.
Over het boek
Noor is volgens haar ouders de laatste tijd wat somber. Noor vindt dat niet zo gek als je opgroeit met doemverhalen over het klimaat. Om haar op te vrolijken hebben Noors ouders een zomerkamp voor haar geboekt. Het heet het Spetterkamp en Noor heeft vanaf het begin af aan geen zin om te gaan. Op het allerlaatste moment besluit Noor niet op de trein te stappen. Daar begint haar zoektocht naar wat ze zelf eigenlijk wil.
Leesniveau en onderwerpen
Leesniveau: */**
Rugzwemmen is een vlot lezend verhaal. Het wordt chronologisch verteld en bevat redelijk korte hoofdstukken. Marc ter Horst weet de aandacht van de lezer goed vast te houden. Aan het einde van ieder hoofdstuk maakt hij je nieuwsgierig naar wat zal volgen, waardoor het verleidelijk is om toch nog even een hoofdstuk extra te lezen.
Onderwerpen
Klimaatverandering, persoonlijke ontwikkeling, vriendschap
Over de auteur
Marc ter Horst schreef eerder non-fictie, zoals Palmen op de noordpool en Viruswereld. Boeken waar hij veel humor in heeft verwerkt. Rugzwemmen is zijn fictiedebuut, het bevat net als zijn non-fictieboeken veel humor en is een van de leestips van de Jonge Jury 2024.
Meer ontdekken
Over Boek van de Maand
Wat is Boek van de Maand en hoe gebruik je het? Dat lees hier.
Koop dit boek
Praat je over boeken? Dan is het belangrijk dat deze ook fysiek aanwezig zijn in de klas en leerlingen deze eventueel ook direct kunnen lenen.
Schaf dit boek aan via deze affiliatelink naar Libris.nl en steun daarmee je lokale boekhandel en Lezenslessen.